Hayat Ağacı dergisinin 34. sayısı okurlarıyla buluştu

0

HAYAT AĞACI DERGİSİ 34. SAYISINI YAYIMLADI

2005 yılından bu yana Sivas’ta yayımlanan Hayat Ağacı dergisi, geçtiğimiz günlerde 34. sayısıyla okurların huzuruna çıktı. “Sivas Şehir Kültürü Dergisi” alt başlığıyla sunulan dergi, Sivas’ın köklü değerlerini, yerleşik şehirli kültüründen örnekleri sayfalarına taşıyor. Siyah beyaz fotoğrafların ağırlıkta olduğu dergi Sivas Hizmet Vakfı yayını.

 

Hayat Ağacı’nın 34. sayısında da birbirinden ilginç dosyalar, fotoğraflar ve belgeler yer alıyor. “70 Yıl Önceki Sivas’tan Gündelik Hayat Sahneleri” kapak sloganıyla çıkan bu sayıda, Sivaslıları ve şehir tarihi meraklılarını cezbedecek dosyalar var… 1900 yılından kalma bir Sivas İdadisi diploması, Sivas’ın 1959’da uçaktan çekilen fotoğrafları, 1960’larda Sivas’ta yayımlanan Su dergisi, Sivas’ta Sünnet törenleri ve adetleri, harika fotoğraflarıyla Gökpınar Gölü, Sivas Hamamları 34. sayıdaki dosyalardan bazıları. Necdet Sakaoğlu, Müjgân Üçer, Halûk Çağdaş, Tekin Şener, Yunus Özel, Talip Mert, Sarper Yılmaz gibi yazar ve araştırmacılar, Hayat Ağacı’nın son sayısında yazılarıyla yer aldılar.

 

Türkiye’nin en uzun soluklu şehir kültürü dergisi olan Hayat Ağacı’na 0346 223 53 56 numaralı telefondan, www. hayatagacidergisi.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ