36. sayımız çıktı

0

HAYAT AĞACI ESKİ ŞEYLERİ ANLATIYOR

Başkanlığını Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan’ın yaptığı Sivas Hizmet Vakfı tarafından yayınlanan Hayat Ağacı dergisinin 36. sayısı çıktı. Bir şehir kültürü dergisi olarak, ülkemizin en uzun soluklu yayını olan Hayat Ağacı, 36. sayısında, hayatımızdan çekilmekte olan fakat hatıra değerlerini hiç yitirmeyen nesnelere ağırlık verdi. “Unutulmaz Şeyler Geçidi / Şehrin Nesnel Belleği” kapak sloganıyla çıkan 36. sayı 20 dosyadan oluşuyor. Siyah beyaz ve renkli fotoğraflarla desteklenen dosyalar da tarihî vesikalara da yer veriliyor.

 

Beşir Ayvazoğlu, Necdet Sakaoğlu, Müjgân Üçer, Prof. Kemalettin Kuzucu, Halûk Çağdaş, Prof. Sarper Yılmaz, N. Yücel Mutlu, Prof. Fuat Bozkurt gibi tanınmış kalemlerin yanı sıra Yunus Özel, Erhan Paşazade, A. Nuri Delican, Ersin Polat, Orhan Sağlamer, Ahmet Caniklioğlu, Mustafa Cılga gibi Hayat Ağacı okurlarının aşina olduğu imzalara da son sayıda rastlanıyor. Dolmakalem, cıncık, mor mendil, semaver, sürmedan, kuyumcu alet edevatı, kavluk, eski tarım ve terzilik aletleri gibi nesneler hikâyeleriyle ve çevrelerinde oluşan kültürle anlatılıyor.

 

Genel yayın yönetmenliğini Tekin Şener’in yaptığı Hayat Ağacı, her sayısında olduğu gibi 36. sayısında da şehir kültürünün çeşitli yüzlerini sayfalarına taşıyor. Eğitim tarihinden sosyal hayata, gündelik hayattan doğal zenginliklere kadar pek çok alanda Sivas şehir kültürü, bütün derinliği ve zenginliği ile Hayat Ağacı sayfalarına taşınıyor.

 

Hayat Ağacı dergisinin son sayısını ve önceki sayılarını, tarihî İnönü Konağı’ndan temin etmek mümkün. Ayrıca 0346 223 53 56 numaralı telefondan, www.hayatagacidergisi.com adresinden ve derginin sosyal medya hesaplarından irtibat kurabilirsiniz.

PAYLAŞ